30 sierpnia 2017 08:00

ZESPOŁY

Próby od  18 września 2017 ROKU

 

Zespół DEREŃ

 

Zespół „Dereń” został założony przez Krystynę Wysocką-Kochan. w 2002 roku. Przez 12 lat swojej działalności przygotował wiele koncertów o różnej tematyce: patriotycznej, operowej, retro, kolędowej, turystycznej….. Już w 2004 roku miał pierwsze osiągnięcia. I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga w Krakowie, zespół wystąpił gościnnie z programem pn. „Powróćmy jak za dawnych lat…” zaś członkowie zespołu wzięli udział w konkursie i otrzymali:

 

NAGRODY GŁÓWNE:
Kategoria profesjonaliści: duet Krystyna Wysocka-Kochan i Paweł Kochankiewicz
Kategoria amatorzy-seniorzy: Jerzy Sznajder

 

WYRÓŻNIENIA:
Kategoria: amatorzy, seniorzy: Teresa Bury, Tadeusz Pyrkowski
II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga
II miejsce – Kazimiera Smólska
III miejsce – Maria Górka
nagroda publiczności – Czesław Mrozowski
wyróżnienie honorowe – zespół „Dereń” W marcu 2006 roku zespół nagrał płytę w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II „Santo Subito”. W kwietniu 2006 roku wystąpił na uroczystości związanej z odsłonięciem pomnika Jana Pawła II w Kościele Parafialnym Matki Bożej Zwycięskiej. Uroczystość ta była transmitowana przez radio i TV do 30 krajów.

W październiku roku 2014 zdobyli III miejsce na XV Międzynarodowym Festiwalu Spółdzielczych Zespołów Artystycznych „Tęcza Polska” w Polanicy.

Zespół „Dereń” prowadzą:
Krystyna Wysocka-Kochan. – reżyseria i opracowanie wokalne
Franciszek Jasionowski – opracowanie muzyczne, akompaniament

 

Zespół WARSZAWSKIE DZIEWCZYNY

do września 2015 APPASIONATA

 

Jesienią 2009 roku w Domu Kultury SMB „Imielin” przy ul. Dereniowej 6 rozpoczęły się warsztaty wokalne prowadzone przez Eugeniusza Strociaka. Były one skierowane do tych, którzy chcą śpiewać lepiej, a muzyka i śpiew jest dla nich pasją . Warsztaty mały pomóc doskonalić się i nauczyć coraz bardziej świadomie pracować nad materiałem muzycznym. Zebrała się grupa amatorów, których połączyła pasja do muzyki i chęć nauki śpiewu, z której powstał zespół wokalny APPASSIONATA. Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny, kierowany do tych, którzy lubią wspominać przeboje z dawnych lat. Skład tej grupy zmieniał się.
Zespół APPASSIONATA wykonał wiele koncertów o różnorodnej tematyce nie tylko na scenie DK „Imielin” lecz również w innych ośrodkach kultury, centrach opieki, koncertach charytatywnych, imprezach plenerowych. Brał udział, odnotowując sukcesy, w konkursach: Wielkie Ursynowskie Kolędowanie, Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Teraz My”. Uczestniczył w nagraniu płyty „Witamy na Ursynowie” z zespołem rockowym RADOSŁAW STOLAR.

 

Zespół „Appassionata” prowadzą:

Izabela Wardak – reżyseria i opracowanie wokalne
Eugeniusz Strociak – opracowanie muzyczne, akompaniament

Gościnnie z zespołem APPASSIONATA występuje Mieczysław Strociak.
Obaj panowie urodzili się pod tą samą gwiazdą – zodiakalni bliźniacy, obdarowani wyjątkowym talentem muzycznym i zdolnością grania na wielu instrumentach (fortepian, saksofon, flet i inne).

 

ZESPÓŁ AD REM

 

Zespół AD REM – działalność w DK „Imielin” rozpoczął we wrześniu 2011 r. Od początku swojego istnienia staramy się dzielić z widzami własnym szczęściem przydatności społecznej, bo – jak napisał Albert Schweitzer: „Szczęście – to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się nią dzieli.”

Interesujemy się różnymi formami scenicznymi i przygotowujemy programy poetycko-wokalne o różnej tematyce i gatunkach. Prezentujemy je nie tylko na scenie Domu Kultury SMB „Imielin”.
Mieliśmy zaszczyt i olbrzymią przyjemność dwukrotnego występowania na Światowych Zjazdach Rodzin Osadników Wojskowych i Cywilnych Kresów Wschodnich odbywających się w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie z programami: „Moje Miasto” (o Warszawie) i „Kresowy świat wspomnień” opiewający piękno Kresów Wschodnich od Karpat po Wilno.

 

Występowaliśmy również w:

Śródmiejskim Domu Kultury przy ul. Smolnej 9
Domu Kombatanta przy ul. Sterniczej
Domu Pomocy Społecznej przy Nowoursynowskiej 216

 

w klubach:

Sekcji Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego
Klubie im. W. Pietrzaka przy ul. Pięknej
Klubie Lekarza przy ul. Raszyńskiej
Kręgu Harcerzy Seniorów przy ul. Woronicza 44 A,

 

a także w kościołach:

Dominikanów przy ul. Dominikańskiej,
Marianów na Stegnach
Domu Parafialnym „BETANIA” przy ul. Dereniowej.

 

Występowaliśmy też na:

Senioraliach, organizowanych przez Towarzystwo Demokratyczne Wschód
Juwenaliach organizowanych przez Fundację AVE
XII Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora w DK „ZACISZE”
Ogólnopolskich Przeglądach Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów – TERAZ MY ( 3 miejsce w kategorii kabaret ),

 

Skład zespołu AD REM: