4 września 2018 15:38

KONCERTY PN. „SPOTKANIA Z MUZYKĄ” – 2018

PONIEDZIAŁKI godz. 10.15 I 11.30

17.09.2018 
Dźwięki, szepty, zgrzyty.

Dominika Gacka / Agata Kucharska –  fortepian
Joanna Okoń / Patrycja Szymańska – skrzypce
Adam Misiak / Anna Wróbel – wiolonczela

W 2018 roku świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W nowym cyklu „Spotkań z Muzyką” uczcimy ją dwoma wyjątkowymi koncertami. Małych melomanów zabierzemy w barwną podróż po kraju, podczas której odwiedzimy bałtyckie plaże, mazowieckie wsie, góralskie chaty i śląskie fabryki. Oprócz dźwięków, rytmów i melodii w utworach pojawią się także charakterystyczne dla muzyki najnowszej zgrzyty, szepty, trzaski i inne zaskakujące efekty.

08.10.2018
Z jazzem przez świat 

Natalia Kordiak – wokal
Radosław Łukaszewicz – gitara basowa
Maciej Wojcieszuk / Dawid Opaliński – perkusja
Michał Załęski / Piotr Iwański – fortepian

W poszukiwaniu pięknych piosenek i ciekawych rytmów okrążymy razem z dziećmi kulę ziemską. Zatrzymamy się w Afryce, na Madagaskarze, na wyspach Ameryki Środkowej, a nawet zanurkujemy pod wodę w poszukiwaniu Małej Syrenki. Nie zapomnimy również o ojczyźnie jazzu – Stanach Zjednoczonych.

12.11.2018
Dawno, dawno temu…

Cezary Nowak – aktor
Anna Wcisło / Marcin Sochan – skrzypce barokowe
Agnieszka Szwajgier / Agnieszka Mazur – pomort, flety
Katsiaryna Pazharytskaya – teorba

Przy dźwiękach dworskiej kapeli opowiemy dzieciom baśnie o królach, pięknych księżniczkach, groźnych smokach i dzielnych rycerzach. Muzyka, pobudzając wyobraźnię
sprawi, że wszyscy chętnie posłuchają historii, które miały miejsce dawno, dawno temu…

10.12.2018
Na żołnierską nutę – w 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Tomasz Piluchowski / Krzysztof Ciupiński-Świątek – tenor|
Jarosław Wójcik – trąbka
Maurycy Stawujak / Stanisław Łopuszyński – fortepian

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczcimy również koncertem pieśni i piosenek z żołnierskiego śpiewnika – tych, które towarzyszyły walce o wolność w XX wieku oraz tych, które są świadkami naszej najnowszej historii. Znajdziemy wśród nich utwory o wydźwięku bohaterskim, żartobliwe przyśpiewki i tchnące zadumą ballady partyzanckie. Śpiewom towarzyszyć będzie trąbka – najbardziej wojskowy z instrumentów. Zagramy na niej rozmaite sygnały i objaśnimy ich znaczenie. Wszystkich słuchaczy zaprosimy do wspólnego śpiewania, a najmłodszych także do zabawy w żołnierzy, czyli na prawdziwą wojskową musztrę przy dźwięku trąbki.